Algemene evolutie voor de volgende dagen over de Oceaan en Europa

Bericht van: Luc (Recht) , 16-02-2026 12:55 

Algemene evolutie voor de volgende dagen over de Oceaan en Europa

Europa: Analysen & Voorspelde kaarten 

UPDATE – 16 februari 2026

Een relatief frisse en onstabiele luchtstroming blijft onze regio beïnvloeden, wat zorgt voor wisselvallig weer met buien.

Vanaf dinsdagavond tekent zich een stabielere evolutie af met de geleidelijke opbouw van een hogedrukrug. Deze zal midden deze week leiden tot de vorming van een hogedrukcel boven Denemarken (≈1014 hPa), wat tijdelijk voor rustiger weer zal zorgen.

Tegelijkertijd zal een actieve depressie, die aanvankelijk zuidelijker werd verwacht, uiteindelijk een iets noordelijkere koers volgen dan eerder voorzien.

Na haar positie ten westen van de Britse eilanden en Frankrijk (≈980 hPa) zal zij donderdag over het noorden van Frankrijk (≈996 hPa) trekken richting Noord-Italië, om vrijdag de Balkan te bereiken.

De bijbehorende neerslagzone zal ons land donderdag beïnvloeden. De neerslag valt als smeltende sneeuw boven 300 à 400 meter en als sneeuw vanaf 500 à 600 meter hoogte.

Tegen het einde van de week en tijdens het weekend breidt een krachtig hogedrukgebied (1029 tot 1032 hPa) zich uit van Portugal naar Duitsland en vervolgens naar de Balkan.

In deze configuratie stroomt aanvankelijk nog frisse lucht langs de noordwestflank van dit hogedrukgebied van de Golf van Biskaje naar Frankrijk en de Benelux, waarna een duidelijke verzachting volgt. De stroming blijft echter soms licht verstoord met nog enkele regenpassages.

 




Algemene evolutie voor de volgende dagen over de Oceaan en Europa   ( 311)
Luc (Recht) ( 455m) -- 16-02-2026 12:55