Wat mooi zeg en ongeveer met de zondagen van begin mei alhier denk ik, als ik dit goed inschat op basis foto? Daar krijg je zelfs al een kleurtje van denk ik? Insmeren gewenst? Ik las trouwens laatst dat je aan het verhuizen bent/orienteren? Ga je toch meer het binnenland in ivm de enorm warme vochtige nachten aan de oostkust? Veel vragen deze morgen maar op zondag zijn ze gratis begreep ik
Vragen mogen altijd natuurlijk
Qua zonkracht versus NL is het eerder denk ik vergelijkbaar met eind maart/begin april wat wij nu hebben, UV index 4 dus ja je kan in theorie verbranden als je hele lichte huid hebt of gewoon nog helemaal geen exposure aan de zon gehad hebt bijvoorbeeld.
Verhuizen....Klopt, sterker nog, het ex-huis is al verkocht hier en we zitten momenteel in een huurwoning. Eigenlijk een beetje een sh*t situatie want we hadden al in onze toekomstige woning moeten zitten.... echter de kleine hypotheek die wij bij de bank in december al hebben aangevraagd, is nog steeds niet officieel goedgekeurd. De traagheid waarmee dat is gegaan had ik zelfs hier in Spanje niet verwacht 
Maar we hebben de onoficiele goedkeuring vorige week gelukkig gehad, het is nu eigenlijk alleen een kwestie van het laatste notariele papierwerk in orde maken en de verwachting is dat we binnen 2 tot max 3 weken ein-de-lijk bij de notaris zitten.
En klopt, we gaan meer het binnenland in, maar we hebben onze locatie wel met zorg uitgekozen: 1 - niet te diep het binnenland in want dan ga je meer richting een continentaal klimaat en dat wil ik niet. 2: Let op met hoogte, want hoe hoger/bergachtiger je woont, hoe frisser het wordt in de wintermaanden. De locatie waar we uiteindelijk ons huis hebben uitgekozen (we hebben overigens meer dan 20 finca's / landelijke huizen bezocht in een jaar tijd) tikte al die boxjes aan zeg maar. Wat meer binnenland, maar nog steeds mooi microklimaat met zachte winters, redelijk vergelijkbaar met die van onze huidige locatie, en op een laagvlakte Zomers zijn goed heet, uiteraard maar wel met een stuk lagere rv inderdaad, dus niet meer die klamme tropische zeewalm maar een veel drogere hitte (die ik persoonlijk beter trek). En het huis heeft een mooie rij aan zonnepanelen al liggen, dus die airco kan zorgeloos aan in de zomermaanden
Ik heb zelf nog niet goede foto's kunnen maken aangezien ik er nog niet woon, dus ik zal even een drone-makelaar shot delen van ons toekomstige stekje:
Ohja, locatie is een km of 8 ten zuiden van het stadje Fortuna, in de provincie Murcia 