Update – 7 maart 2026
Samenvatting van de weersontwikkeling volgens het BMCB-multimodel
(Operationele modellen en ensembles ICON – AIFS – GFS – ECMWF)
Het weer blijft in het begin van de komende week zeer zacht voor de tijd van het jaar. Regelmatig komen ochtendmistbanken voor, vooral in de vlakten en ten zuiden van de Samber-Maas-as. Er zijn vaak opklaringen, maar de kans op lokale regen of buien neemt geleidelijk toe, vooral vanaf het midden van de week en in het weekend.
Maandag 9 maart
Ochtendmist, vooral in de vlakten. Daarna vrij zonnig en zeer zacht. Tegen de avond neemt de kans op lokale regen of buien toe in het westen van het land. 's Nachts opnieuw mistvorming, vooral ten zuiden van de Samber-Maas-as.
Neerslag: 0–5 L/m²
Dinsdag 10 maart
Zeer zacht weer met plaatselijk ochtendmist. Eerst vrij zonnig, later kans op lokale regen of buien. 's Nachts opnieuw mist, vooral in het zuidoosten van het land.
Neerslag: 0–7 L/m²
Woensdag 11 maart
Nog steeds zeer zacht. Plaatselijk ochtendmist, vooral ten zuiden van de Samber-Maas-as. Daarna opklaringen, later kans op buien. Vrij winderig met rukwinden van 35 tot 55 km/u uit Z/ZW.
Neerslag: 0–9 L/m²
Donderdag 12 maart
Zeer zacht en droog weer met een wisselende bewolking en brede opklaringen.
Neerslag: 0 L/m²
Vrijdag 13 maart
Eerst nog enkele opklaringen, daarna toenemende bewolking met regen vanuit het westen. Vrij winderig met rukwinden van 45 tot 65 km/u uit Z/ZW.
Neerslag: 0–10 L/m²
Trend
Zacht weer met regelmatig regen of buien tussen 14 en 21 maart, lokaal soms matig. Rond 17 maart kan het iets frisser worden.