Re: In 1998 van 9 tot 14 mei hittegolf Ukkel en Woensdrecht.

Bericht van: Hein (Rhoon/Schiedam) , 12-05-2026 16:32 

Dat was een heel bijzondere, zonnige fase. Voor Woensdrecht zelfs met een duur van 7 dagen en 3 dagen tenminste 31 graden. Voor het KMI keek ik naar Wikipedia omdat de kleurengrafiek van alle opgetreden hittegolven onduidelijk is. 

De zomer van 1998 leverde maar 13 zomerse dagen op en september zelfs 0.

Voor Ukkel een duur van 6 dagen. Overigens had De Bilt géén hittegolf vandaar ik er nooit iets over hoor op Weerwoord. 

Zeer boeiend jaar trouwens maar met soms heel ernstige gevolgen zoals de grote wateroverlast in dat najaar in de Benelux. 

Hier overzichtje van Weerstatistieken.


Die bijna hittegolf was indrukwekkender dan die van mei 1976,  tijdens de aanloop was ik geveld door een Salmonella vergiftiging na het eten van een broodje met worst op Bevrijdingsdag, in Rotterdam centrum,op de 11e kwam ik weer buiten en de hitte kwam als een deken, na een periode van wisselvallig weer tot en met de 5e mei, ook het jaar van de enorme hagel op 6 juni en de overstromingen op en rond 13 september in het zuidwesten en later in oktober in het noordoosten van het land 🙂

Sun, slippers, crows, cacti, cicades, camels and sandals.

In 1998 van 9 tot 14 mei hittegolf Ukkel en Woensdrecht.   ( 500)
Bela (Bergen op Zoom) -- 12-05-2026 15:22
Re: In 1998 van 9 tot 14 mei hittegolf Ukkel en Woensdrecht.   ( 200)
Hein (Rhoon/Schiedam) -- 12-05-2026 16:32