Oke, maar dat is in het verleden nog al gebeurd. Waarom was deze setting zoveel explosiever dan andere situaties met thermische lagen in de buurt?
Het ontbreken van één van de cruciale parameters in de reeks die nodig is voor onweer (hoge cape, windschering, vocht,...) is (de laatste jaren) meestal de boosdoener. In deze situatie viel alles regionaal nog eens goed samen, maar eigenlijk is het altijd wel ergens prijs. Hoe precies dat in onze regio in zijn werk ging zullen de specialisten kunnen vertellen.
Bij een onstabiele westelijke stroming krijgt het Leuvense ook wel invloed van het hitte- en stofeiland Brussel. Die setting kan de continue vorming van buien met luchttoevoer vanuit Brussel in de hand werken. Of dit nu ook het geval was kan ik niet met zekerheid zeggen, maar de onafgebroken initiatie ten oosten van Brussel was opvallend.