Alles is nog mogelijk. Op Wetterzentrale staan de kaarten (nog) niet, maar op Meteociel kan je de T2m kaarten voor de ECMWF 06z oper al wel zien. Zie hieronder. De kaarten laten T2m zien en de Tmax ligt normaal gesproken zo'n 1 - 2 graden hoger (heb ik ook even gecontroleerd met de kaarten voor de afgelopen dagen en dat is inderdaad een realistische afwijking). Voor nu ga ik hieronder uit van een conservatieve +1C erbij.
Zondag op maandag ook een nacht waar de minimumtemperatuur in De Bilt niet onder de 20 graden komt, wat een unicum voor juni zou zijn. Elders in het land zelfs een Tn van 22 graden. De nacht daarop (maandag op dinsdag) is nog extremer met een T850 hPa van 21 graden en een minimumtemperatuur in De Bilt van 23 graden en elders in Nederland 26 graden. Dat zou als het precies zo uitkomt een recordpoging voor de all-time hoogste minimumtemperatuur in Nederland zijn. Maar de run loopt slechts tot +144 uur dus het vervolg kan ik niet geven.
Het is nog even afwachten hoe het ensemble eruit ziet, maar dit ziet er wel fors uit en neigt voor vrijdag bijvoorbeeld meer naar de fijnmazige modellen dan de lichte knabbel die de globale modellen runs de afgelopen dagen toonden. Weet iemand of ECMWF ook wat problemen met bodemvocht heeft zoals GFS die heeft/had? Misschien valt de temperatuur dan lager uit dan de modellen tonen.
Vrijdag
De Bilt: 31C T2m -> 32C Tx / Nederland: 35C T2m -> 36C Tx

Zaterdag
De Bilt: 26C T2m -> 27C Tx / Nederland: 31C T2m -> 32C Tx

Zondag
De Bilt: 26C T2m -> 27C Tx / Nederland: 31C T2m -> 32C Tx

Maandag
De Bilt: 32C T2m -> 33C Tx / Nederland: 36C T2m -> 37C Tx
