Voor sommige modellen moeten we nog wachten tot later vandaag, maar de eerste fijnmazige modellen komen nu met de eerste woensdagverwachtingen.
Zo heeft WRF in De Bilt een T2m van 33 graden en in Limburg lokaal 36 graden. Aangezien de Tx hoger ligt dan de T2m zou ik hier dus uitgaan van een maximum temperatuur van 34 graden in De Bilt en 37 graden in Nederland. Opvallend is vooral hoe 'koel' Noord-Nederland hier is in vergelijking met de andere modellen.

HARMONIE maakt het nog wat bonter met 35 graden in De Bilt en lokaal 38 graden in Zeeuws-Vlaanderen. Correctie naar Tx zou dan 36 om 39 graden kunnen geven in Nederland. En wat vooral opvalt is die 42 graden helemaal links in Engeland. Ik keek even in het archief van vorige week en toen had HARMONIE een T2m van 32 graden in De Bilt en 35 graden in Limburg voor vrijdag 2 dagen van tevoren. De daadwerkelijke Tx van 33,4C en 35,1C was dus best goed voorspeld. Dat zou wat worden als HARMONIE er deze keer weer goed op zit.

ALARO loopt slechts tot 12z (14:00) op vrijdag, maar lijkt HARMONIE te volgen met een Tx (hier wel Tx kaartjes in plaats van T2m) van 36 graden in De Bilt en 38 graden in Zeeland. Ook hier zien we weer lokaal 40 graden in Engeland. Op basis van de andere modellen kan je voor de Tx eind van de middag zo'n 1 graad boven de 12z tijd erbij doen dus dat zou het hier gaan om een Tx van 37 graden in De Bilt en 39 graden in Zeeland. Vorige week zat ALARO wel zo'n 1 graad te hoog voor vrijdag, maar zelfs dan zou de verwachting indrukwekkend zijn en vergelijkbaar met die van HARMONIE voor Nederland.

Al met al lijken de eerste fijnmazige modellen erop te wijzen dat a.s. woensdag afgelopen vrijdag zal overtreffen wat betreft hitte. En hoewel knabbel altijd toe kan slaan, is het ook nog goed om erbij te vermelden dat de globale modellen zowel voor vrijdag als zaterdag warmer zijn dan voor a.s. woensdag. Op basis van een blend van deze modellen zou ik nu uitgaan van een Tx rond de 35 graden in Nederland en lokaal 38 graden in Limburg of Zeeland.