De afgelopen junihittegolf was in het zuidoosten duidelijk warmer, dat is ook te verwachten van de regio die bij hitte doorgaans het warmst wordt en blijft. Alleen de woensdag 24e juni, toen de hitte via het zuidwesten opbouwde was daar wel een graadje warmer.
Toch zitten er soms van dit soort opvallende dagen bij, zeker met een aanlandige aanvoer voor een station relatief dichtbij de kust. Als dat dan regelmatig veruit het warmst is van stations in Nederland en Vlaanderen, dan valt dat simpelweg op. \
Heel anders dan wanneer zoals op 19 juli 2022 bijvoorbeeld de warmste bovenluchten boven het zuidwesten hangen en Westdorpe (op Maastricht na) alle stations in het zuidoostelijk binnenland voor blijft.
Quote selectie
( 399)