Ik denk dat het sterk afhangt van in welke context hitte beleefd wordt. In Nederland zijn middagtemperaturen van 22-23°C vrij normaal (maximum ligt iets hoger). Doordat warmte/hitte vaak relatief kortstondig is, kan me moeilijk aan hitte wennen (aan warmte iets meer).
Wat tegenwerkt is dat men de denkfout maakt om vrijwel overal klimaatregeling in te zetten, die op een burgerlijke 22-23°C is ingesteld. Een misstap van bijvoorbeeld Schiphol Airport, waar ik net ben geland. Leg die lat eens wat hoger (bijvoorbeeld pas koelen boven 25°C), naar voorbeeld van andere landen, en de mens past zich vanzelf aan. Het menselijk lichaam kan best wel wat hebben.
Persoonlijk krijg ik energie van hoge temperaturen. Geen gedoe met laagjes en stiekem ook een beetje een uitvlucht uit de dagelijkse, voorspelbare realiteit.
Quote selectie