Europa blijft onder invloed van een krachtig hogedrukgebied van 1039 hPa boven de Atlantische Oceaan. Dit zorgt in onze streken voor een stabiele noord- tot noordwestelijke stroming en overwegend rustig zomerweer.
Op woensdag trekt een weinig actief koufront over onze regio. Daarbij wordt koelere lucht aangevoerd en neemt de bewolking tijdelijk toe, al blijven de weersverschijnselen beperkt.
In het kielzog van dit front ontwikkelt zich tijdens de daaropvolgende 48 uur een hogedrukrug die aanleiding geeft tot de vorming van een hogedrukcel van 1016 hPa boven Centraal-Europa. Daardoor wordt het opnieuw overwegend droog en stabiel.
Verder naar het zuiden bereiken de restanten van een thermisch lagedrukgebied vrijdag het zuiden van Frankrijk om zaterdag door te schuiven naar het westen van Duitsland. Hierbij wordt tijdelijk zachtere lucht naar de Benelux gevoerd.
Lang zal die zachtere lucht echter niet standhouden. Op zondag wordt ze door een zeer zwak koufront opnieuw naar het oosten verdreven. Achter dit front stroomt weinig onstabiele oceaanlucht vanuit het westen binnen, met temperaturen die dicht bij de normale waarden voor de tijd van het jaar liggen.


