Er zijn verschillende dingen merkbaar.
Op het hoogtepunt is er 90% minder licht. Dat is niet heel opvallend, ook omdat het oog zich al aanpast aan de hoeveelheid licht. Het kan wel zichtbaar zijn aan de hoeveelheid convectieve bewolking, maar omdat het dan al laat is zal dat effect niet groot zijn.
ook de temperatuur neemt af door het verminderde licht.
De sikkelvormige schaduwen zijn ook opvallend. Die zie je het beste onder een licht bladerdek. Maar ook hier werkt tegen dat de zon zo laag staat.
Een vorige keer vond ik het heel opvallend dat de kleuren veranderen. In 1999 was een (bijna)totale verduistering bij een hoge zonnestand. Alles kreeg toen een onnatuurlijke metaalachtige kleur. Dat kwam doordat een groot deel van het licht van de blauwe hemel kwam, en maar een klein deel direct van de zon.
Ik weet niet of dat ook goed op de foto vast te leggen. Digitale fototoestellen en telefoons corrigeren voor de samenstelling van het licht. Ik zoek nog naar een methode om het spectrum van het licht te meten.
Quote selectie
( 465)