Volgens het BMCB-multimodel, gebaseerd op operationele modellen en de ensembles van ICON, AIFS en ECMWF, krijgt België tijdens de eerste week van september te maken met wisselvallig, vaak winderig maar overwegend vrij zacht weer, met onregelmatige en meestal matige neerslag.
Zondag 30 augustus — Wisselend tot bewolkt, met enkele opklaringen en in de namiddag enkele buien, vooral in Vlaanderen en de regio Antwerpen. In de daaropvolgende nacht trekken soms stevige, plaatselijk onweerachtige buien over het land, behalve in de Gaume. Vrij krachtige zuidwestenwind met rukwinden van 45 tot 55 km/u. Vrij zacht. 0 tot 18 l/m².
Maandag 31 augustus — Wisselend bewolkt met opklaringen en enkele buien, vooral ten westen van de Maas. In de namiddag kunnen de buien lokaal onweerachtig worden. Vrij krachtige zuidwestenwind met rukwinden van 60 tot 70 km/u. Vrij zacht. 3 tot 16 l/m².
Dinsdag 1 september — Rustiger en typisch weer voor de tijd van het jaar. Bewolking en mooie opklaringen in de ochtend, gevolgd door vrij zonnig weer met enkele stapelwolken in het binnenland. 0 tot 2 l/m².
Woensdag 2 september — Vrij fris in de ochtend, met doorgaans zonnig weer in het binnenland maar meer bewolking aan de kust. In de namiddag afwisseling van opklaringen en buien, vooral in het noordwesten. Zuidwestenwind met rukwinden van 55 tot 65 km/u. 0 tot 4 l/m².
Donderdag 3 september — Zeer bewolkt met wat lichte regen in de ochtend; daarna geleidelijk meer opklaringen. Vrij krachtige westenwind met rukwinden van 50 tot 60 km/u. Vrij zacht. 0 tot 3 l/m².
Vrijdag 4 september — Mooie opklaringen in Vlaanderen, terwijl het in Wallonië bewolkter blijft. In de namiddag vooral regen ten noorden van de Samber-Maaslijn. Zuidwestenwind met rukwinden van 45 tot 55 km/u. Vrij zacht. 0 tot 5 l/m².
Zaterdag 5 september — Overwegend zwaarbewolkt met regen, vooral in Vlaanderen. In Wallonië zijn er in de namiddag enkele opklaringen mogelijk. Zeer zacht, met 0 tot 10 l/m².
De periode blijft waarschijnlijk zacht en vrij vochtig, zonder duidelijke weersomslag. Op 6, 7, 8, 10 en 11 september zijn tijdelijk wat lichte regen of buien mogelijk. 9 september lijkt droger te verlopen, met weinig of geen neerslag.
Na een begin van september met geregeld verstoord en winderig weer, blijven de temperaturen dus overwegend zacht voor de tijd van het jaar, met de grootste zachtheid rond 6 september.