Had nooit moeite met regendagen als hovenier. Was prima in te vullen. Regen bij 20 graden is tussentijds een droge set kleren aan. Dit kan je prima voorbereiden. Onder de 15 regenpak aan en het is eerder warm dan koud. Het is zo ontzettend essentieel die neerslag, tegenwoordig nog meer dan in het verleden! Ik kan me er niet aan ergeren in ieder geval.. Persoonlijk is alles boven de 25 bepalender in de voortgang van werkzaamheden. Puffen en zweten en je kan een kletsnatte pet opdoen of je uurlijks nat laten sproeien maar dan ben ik toch minder onbezorgd.
Dat zijn voor mij juist net de onbezorgde tropenrooster dagen. Dan zijn de planten razendsnel opgedroogd van de ochtenddauw (die er bij een laag Td niet eens is in de ochtenden). Petje op tegen de felle zon in mijn gezicht en ogen. En de hele dag heerlijk in een shirtje alle werkzaamheden uitvoeren.
Bij regen en een nat gewas loop ik uren tot werkdagen (vorige week vrijwel de hele werkweek) in een pvc regenpak dat niet ademt. In de winter wel ideaal tegen waterkoude winden trouwens. Want het is naast waterdicht ook winddicht. Heb het bij vochtige kou van 0-10°C helaas snel oncomfortabel met rode langzaam bewegende handen. Droge vrieskou gaat daarmee vergeleken heel wat beter, dat is juist energie opwekkend om in te werken. Net zoals bij extreme hitte voor mij geldt.