Gegevens bijgewerkt op 31 augustus 2026
Geleidelijke overgang naar meer herfstachtig weer.
Een omvangrijk hogedrukgebied zou zich aanvankelijk uitstrekken van de Azoren tot aan de Zwarte Zee en voor onze regio’s een overwegend rustig begin van de periode zorgen. Rond 9 en 10 september zou de hogedruk echter aan zijn noordflank wat verzwakken onder invloed van een uitgestrekt lagedrukgebied dat zich van de Britse Eilanden tot Scandinavië uitstrekt.
Deze ontwikkeling kan de doorgang van frontale storingen in de hand werken, doorgaans zwak tot matig, maar plaatselijk met wat meer neerslag. Tegelijk zouden de temperaturen geleidelijk dalen en opnieuw uitkomen rond de normale waarden voor de tijd van het jaar.
Van 11 tot 14 september komen onze streken waarschijnlijk meer onder invloed van het lagedrukgebied, met een stroming uit het zuidwesten die geleidelijk ruimt naar het westen en vervolgens het noordwesten. Daarbij kan het weerbeeld sterk wisselen: sommige dagen verlopen relatief droog, terwijl andere tijdelijk veel natter kunnen zijn, met plaatselijk forse neerslag.
Kort samengevat: na een aanvankelijk overwegend hogedrukgestuurd weerbeeld evolueert het weer geleidelijk naar een wisselvalliger en meer herfstachtig regime, met meer neerslag en temperaturen die terugzakken naar de normale waarden van september.