Ik ben begonnen met meten in 1976. Toen waren er nog geen automatische weerstations voor de gewone weeramateur.
Ik heb altijd meegedaan met de neerslagmeters die in de ochtend hun regenmeter leeggooien. En volgens mij doen de 325 zeer gerespecteerde neerslagmeters voor het KNMI dat nog steeds.
Bij mij eindigt dus een maand in de ochtend van de laatste dag van de maand.
Je zou dus ook kunnen zeggen dat dat gedoe met die automatische regenmeters allemaal flauwekul is. Gewoon iedereen weer in de ochtend de regenmeter leeggooien.
Is ook het meest betrouwbaar overigens.
Ik vind het niet ok dat 31 augustus tot september wordt gerekend. Het is augustus regen wat er vandaag valt. Ik leeg mijn groene meter al om 22u, daarmee snoep ik al 2uren van de dag af. Qua AWS of hand meten helemaal eens, daarom doe ik ook handmeten, vooral met stortbuien heb ik het gevoel dat de AWS wel eens wat mist.
Quote selectie
:
( 65)
( 33)