Als het smeltende noordpoolijs een lagere zeewatertemperatuur in die omgeving opleverd, waarom is het zeewater ten noorden van Alaska-Oost Siberie dan zo uitzonderlijk "warm"?
Ik heb uiteraard ook niet overal de antwoorden op, maar er ziet iets knap scheef, ook al omdat bij IJsland het zeewater uitzonderlijk "koud"is.
Seppie.
Het gaat hem niet om het noordpoolijs, dat is zeeijs maar om het landijs van Groenland dat afsmelt en waarvan het smeltwater in de Atlantische Oceaan terecht komt. Dat is zoet koud water en lichter dan het zoute zeewater.
De extra wartme op de noordpool zorgt dus voor twee effecten, smelten van het pakijs door hoge zeewatetemperaturen en aande andere kant dus kouder zeewater in de buurt van Groenland door extra smeltwater van de Groenlandijskap.
Quote selectie