In deel 1 van een reeks van postings over de verificatie van het GFS model de constatering van een overduidelijke "spin-up" in de temperatuurverwachting.
Het blijkt uit verificatie dat het model de eerste 9 tot 12 uur van de verwachtingcyclus de initiële fout, veroorzaakt door geringe afwijkingen van het model ten opzichte van de verwerkte waarnemingen, nodig heeft om als het ware 'op gang te komen' en deze analysefout weg te werken.
N.B. voor de verificatie is locatie De Bilt gekozen, vanwege de representativiteit van het station voor de rest van Nederland en de geringe afstand van het station ten opzichte van het corresponderende 1° roosterpunt van GFS. De verificatie is toegepast op de modelruns van 00Z.
De volgende keer: de correlatie van temperatuur voor de tijdstappen +36 t/m +156 met een interval van 24 uur met andere woorden de verificatie van de dagtemperatuur).
Correlatie temperatuur 2 meter voor september 2005
Quote selectie