Hoi weerwoorders,
Nu het weer vrij saai is en rustig zijn gangetje gaat vond ik het nog is leuk om even terug te kijken in onze weerhistorie

.
Wie herinnert zich nog de koudegolf van januari 1987.. Niet omwille van zijn langdurigheid maar wel omwille van zijn kracht en effectiviteit!! Onderstaand heb ik 2 weerkaarten (500Hpa en 850Hpa) geplaatst op het hoogtepunt van de koudegolf..
In de ganse Benelux beleefden we toen een ijskoude en Siberische dag. De temperaturen op 850Hpa waren bijna overal tussen de -15°C en -20°C gesitueerd!!
Minimumtemperaturen die ochtend in Vlaanderen:
Koksijde: -14.6°C
Zwin: -16.9°C
In Elsenborn blijven de temperaturen reeds 2 dagen onder de -15°C..
In die periode werd er tevens door het KNMI meermaals een waarschuwing/weeralarm uitgegeven dat zich buitenshuis begeven levensgevaarlijk is omwille van de snijdende NO-wind en extreem lage gevoelstemperaturen..
Die tijd komt ooit nog terug daar ben ik zeker van! De vraag is alleen wanneer?? Dat maakt het zo spannend en leuk

..
Groeten,
Kimme
Quote selectie