In een discussiebijdrage op Realclimate.org wijst de Duitse oceanograaf Visbeck er op, dat de meetmethoden gebruikt in het recente onderzoek van Bryden eigenlijk al jaren verouderd zijn, en gevoelig voor grote vertekeningen.
Hij noemt verder de metingen van een rij boeien op de 15e breedtegraad, waar de afgelopen vier jaar zowel wekelijks als maandelijks significante variaties in de stroomsnelheden te vinden waren, maar geen trend over die 4 jaar.
Directe metingen van stroomsnelheid bij de uitgang van de Golfstroom bij de Labradorzee hebben geen neerwaartse trend laten zien.
Directe metingen van de stroomsnelheid in het gebied tussen FarOer en de Shetlands lieten een daling van 15% zien tot 1999, maar sindsdien is tot de laatst geanalyseerde metingen in 2003 de stroomsnelheid weer toegenomen tot de waarden van 1995.
Op dit moment kan derhalve niet simpelweg gesteld worden dat de THC verzwakt. Er zijn de laatste jaren zeer veel (rijen) boeien in de oceaan uitgezet. Veel van de gegevens daarvan zijn momenteel nog niet bekend.
Quote selectie