Ook de ensembles voor Brussel en De Bilt zien er mijns inziens hoopvol uit. De winter komt dichtbij. Kijk ook eens naar Helsinki. Daar wordt het eindelijk echt goed koud. En daar werd toch om gevraagd?

Die koude zakt bij heel wat lijntjes door tot in Kopenhagen en Berlijn, en volgens een niet te verwaarlozen aantal lijntjes ook gedeeltelijk tot mij ons. Er is dus relatief weinig nodig om die koude lucht tot bij ons te transporteren.
De eerste 7 dagen is er niets aan de hand, maar is het wel interessant om de ontwikkelingen in het noorden in het oog te houden. Vanaf 17/12 zijn er de eerste kansen op een stilaan winters weertje bij ons. (Wat dus niet wil zeggen dat het dan winters zal worden he, maar de kans lijkt me aanwezig volgens deze ensembles)
En na het ensemble van GFS06
gisteren, met Oper en Meteogrammen erbij ben ik voorlopig voorzichtig met de zogezegd zachte lijntjes in het ensemble.
Oper vanaf 16-12 toen bijna continu boven nul in het ensemble van Brussel:
Maar kijkend naar het meteogram en de kaarten was het toch even een verrassing:
De voorspellingswaarde voor deze termijn doet nu even niets ter zake. Het ensemble zou in bepaalde omstandigheden een vertekend beeld kunnen geven. Meestal is een zacht ensemble-lijntje ook een zacht t2m lijntje, maar door het voorbeeld van gisteren ben ik de volgende dagen toch op m'n hoede.
Quote selectie