Bericht van: Sjoerd (Leiden centrum)
, 12-12-2005 10:20
Hoewel helder nadenken me niet geheel goed afgaat met mijn grieperige hoofd, ben ik toch wel verbaasd om op de fora te lezen over een eventuele op handen zijnde winterinval. Laat ik voor de duidelijkheid beginnen met te zeggen dat ik het zeker niet uitsluit, immers kán de situatie in een paar dagen tijd drastisch veranderen, maar zoals de zaken er nu bij liggen, zie ik er toch weinig van terecht komen.
Zo'n mening dient uiteraard onderbouwd te worden, en dat zal ik uiteraard doen. Komende dagen liggen we onder invloed van een krachtig hogedrukgbied dat zich ten westen van de britse eilanden bevindt. Tegen het eind van de week gaat dit systeem een tijdelijke verbinding met hogedruk boven Groenland, waardoor wij in een stroming tussen noordwest en noord komen.
Helaas weet deze verbinding geen stand te houden, en zien we in de tweede helft van het weekend de klassieke situatie van hogedruk bij de azoren en lagedrukgebieden welke over de oceaan richting Scandinavië koersen.
Om dit scenario nog wat verder te ondersteunen, hierbij ook nog even de kaartjes met de stroming op 300 hPa, waarop duidelijk te zien is dat deze op ons land gericht blijft en daarmee de kansen op echt winterweer omzeep helpt. Mogelijk van het weekend dus wat winterseneerslag en bij voldoende opklaringen lichte vorst (en dat bedoel ik dan even algemeen gesproken) maar meer zit er mijnsinziens echt niet in voorlopig.