Net terug van weercursus en nu net "vallende ster *

Bericht van: Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) , 27-10-2003 22:47 

waargenomen.

Hoewel er het noorden meer bewolking zou komen, had ik hier in het noord-oosten ook nog verwacht op nog langdurige heldere condities en dat klopt.

Ik ging net naar buiten en het was kraak helder, even de hond uitlaten. Dat even kon ik al snel vergeten want al gauw trokken de vele blinkende sterren mijn aandacht. De sterren staan er echt prachtig bij, ze lijken veller dan op andere heldere dagen, dit natuurlijk om de afwezigheid van de maan + de flink heldere lucht.

Ik bleef kijken in de hoop dat ik een "vallende ster" (meteoriet) zou zien, en je gelooft je oren niet. Na slechts 10 minuten turen naar de hemel zag ik een werkelijk een heeeeeeeeel erg prachtige schauwspel. Een vallende ster.

MAar wat groot was die. Ik zag duidelijk een dikke lichtbol schuin naar beneden vallen met een flinke spoor er achteraan. En het was niet slechs maar een korte flits. Het rare was of de meteoriet heel dichtbij leek alsof hij de aarde nog zou bereiken. WAt is zoiets toch mooi, jammer dat je zoiets moeilijk op een video of een foto kan vastleggen.

Het valt me op dat ik de laatste jaren best regelmatig zie.

MAar het is zo mooi. Ik vind dit al zo mooi en dan ook nog te bedenken dat ik geen echte meteoren regen hebt gezien. De volgede keer ga ik echt voor zoiets opstaan.

Oke welterusten allemaal!!!!

O ja, tact 1,3 en buiten is het kraakhelder. Er is nauwlijks wind, maar de rook uit de huizen verplaats zich naar het noord-oosten dus dat betekend dat er een lichte zuid-westelijk stroming staat.


Bericht laatst bijgewerkt: 27-10-2003 22:49
StayV the Weather and Piano man.

Net terug van weercursus en nu net "vallende ster *   ( 221)
Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) -- 27-10-2003 22:47