Gister maakte ik in mijn ochtend bespreking al melding van het feit dat de verzachting steeds wat wordt uitgesteld. Vandaag is hierop geen uitzondering en wat verder opvalt is dat de verzachting minder sterk lijkt te gaan verlopen dan aanvankelijk gedacht werd. Een tweede ding dat me van het hart moet is dat ik van mening ben dat de kaarten toch langzaam maar zeker worden geschud voor een winterse setting. Gisteravond is er op het forum al uitgebreid over gediscussiërd of dit positief of negatief zou zijn, mocht dit scenario uitkomen. Ik moet eerlijk zeggen dat mijn kennis over het weer uit het verleden totaal ontoereikend is om daar iets zinnigs over te zeggen maar als ik puur en alleen naar het weer van het afgelopen jaar kijk en ik voeg daarbij mijn voorgevoel voor wat betreft de komende winter, dan durf ik hier de stelling wel aan (en ja, ik neem hiermee een risico) dat de winter op zijn minst koud gaat verlopen. Zo, het hoge woord van mijn kant is eruit, nu maar eens de realiteit van de huidige weerkaarten uit de doeken doen.
Vandaag liggen we nog beschermd onder een wegtrekkend hogedrukgebied. Hierdoor krijgt de zon alle ruimte om te schijnen en zal de temperatuur uiteindelijk oplopen tot een graad of 8 a 9. Morgen zien we een tweetal lagedrukgebieden bij ons in de buurt. De eerste ligt net ten westen van de britse eilanden en de tweede ligt op de noordelijke Noordzee. De stroming is hierdoor zuidwestelijk en morgen zullen we te maken hebben met buien die komen opzetten vanuit het westen. Donderdag zal een vergelijkbare dag worden met die van woensdag, de lagedrukgebieden liggen min of meer nog op dezelfde positie. We hebben hierdoor te maken met buien en ook de temperatuur veranderd nauwelijks. Vrijdag ligt er een
kern van lagedruk net ten zuidwesten van ons land. De stroming zit hierdoor in de zuidoosthoek en vooral de zuidelijkhelft van het land lijkt aardig wat neerslag te verwerken te krijgen. De noordelijkhelft zal waarschijnlijk met buien vandoen hebben. Zaterdag zien we
een driehoek van lagedrukgebieden op de kaart. Wind lijkt er hierdoor nauwelijks te zijn en de buienkans is aanmerkelijk lager dan de dagen er voor. De temperatuur kruipt tegen of iets over de grens van 10 graden aan. Op zondag is de stroming weer zuidwestelijk. Dit komt door een lagedrukgebied ten westen van de britse eilanden en hogedruk in het zuiden. De buienkans neemt weer toe en ook de temperatuur gaat omhoog tot iets boven de grens van 10 graden.
Maandag is een vergelijkbare dag met zondag en zal vooral in het westen van het land de temperatuur nog iets verder oplopen. Op dinsdag lijkt er een begin van verandering in de kaarten zichtbaar te worden. We zien
een uitloper van hogedruk de westelijke van de britse eilanden van het zuiden naar het noorden loopt. Tevens zien we een krachtig hogedrukgebied in het uiterste noordoosten van europa. De uitloper bij de britse eilanden zou daar voor het noorden kunnen zorgen voor een nieuwe winterseprik. Of er ook bij ons een volgende winterprik gaat komen, zullen we moeten afwachten maar de ontwikkelingen in de kaarten zijn zeker niet ongunstig te noemen.
Sjoerd
Quote selectie