Morgenochtend vriest het overal licht, maar in de middag komen de temperaturen op veel plaatsen weer net boven het vriespunt uit. Alleen in het uiterste oosten en zuidoosten van het land is nog een ijsdag mogelijk. Het is vrij bewolkt en met name langs de westkust valt er af en toe wat (natte) sneeuw. De wind krimpt van noordoost naar noordwest en is boven land zwak van kracht.
Vrijdag nadert een warmtefront vanuit het westen Nederland. De zuidenwind neemt in kracht toe naar meest matig boven land en naar krachtig of hard aan zee. Het is meest bewolkt en aan het einde van de dag gaat het vanuit het zuidwesten regenen. In het binnenland valt er in de nacht naar zaterdag eerst sneeuw, ook ijzel lijkt tot de mogelijkheden te behoren. Het wordt overdag niet veel warmer dan 1 graad.
Zaterdag wordt de kou uit het land verdreven. Het wordt overdag ongeveer 5 graden. De wind waait stevig vanuit het zuidwesten tot westen en het regent van tijd tot tijd.
Daarna lijken we voorlopig een wisselvallig weerbeeld te krijgen met dagelijks wat regen en maxima rond een graad of 6. In de nachten ligt de temperatuur meest net boven het vriespunt.
Mogelijk wordt het in de loop van volgende week met een oostelijke stroming weer kouder.
Quote selectie