Lol GFS heeft mijn weerbericht van paar dagen terug gelezen!

Bericht van: Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) , 05-01-2006 12:22 

DIT NIET AL TE SERIEUS NEMEN VERMELDDE IK ER WEL STEEDS BIJ, OMDAT HET BUITEN BETROUWBARE TERMIJN IS 😉

Wordt het dan geen winter weer? Naar mijn idee wel. De modellen hebben het moeilijk met de situatie na het weekend. Voor het gemak grijpen ze naar een situatie die ze goed kennen. Ze nemen daarom als uitgangspunt depressies op de oceaan die het hogedrukbolwerk proberen te vernietigen, met bij ons uiteindelijk oplopende temperaturen doordat de stroming naar ZW draait. Ik ga er niet van uit dat dit zal gebeuren. Op basis van ontwikkelingen die in 2005 gebeurt zijn kom ik tot deze conclusie: Het hogedrukgebied zal vanaf het weekend wat zakken naar het vaste land van Europe. Daardoor gaat de wind bij ons van NO – O uiteindelijk om naar ZO. In tegenstelling tot velen verwacht vanaf het weekend licht dalende temperaturen omdat de ZO wind kou meeneemt vanuit ZO Duitsland en de gebergten. Overdag wordt het dan maar 0 graden en bovendien nemen de kans opklaringen verder toe, waardoor het snachts -5 kan worden.

Daarna ga ik er vanuit dat het hogedrukgebied zich even moet terugtrekken richting vaste land van europa en dat wij op de rand komen van de isobaren van depressies ten westen van ons. Die veroorzaakt bij ons een winddraaing van ZO naar Z en ook nog eens een toenamen. Ik verwacht vanaf dinsdag daardoor temperaturen in oost Nederland van rond het vriespunt en in west Nederland rond 3 graden (dus nauwelijks verzachting). Het zou me niet verbazen dat een depressie met wat neerslag ons land weet te bereiken. De kans dat deze depressie onderdoortrekt lijkt met groot. Er kan dan zomaar wat sneeuw gaan vallen met temperaturne rond het vriespunt. Met in de nacht dan wat opklaringen mogelijk matige vorst.

De dagen daarna (dat is op de zeer lange termijn) verwacht ik dat hogedrukgebied zich weer wat Noordwest zal gaan verplaatsen, met ten zuidwesten van ons depressies. Dat veroorzaakt bij ons aanhoudende ZO stromingen, later mogelijk weer O-NO. Verder zal Europa steeds meer afkoelen en denk ik dus dat we in halverwege of eind januari pas echt de vorst induiken, met overdag een graad of -5 en snachts -10.

Gr van Stefan.
Bericht laatst bijgewerkt: 05-01-2006 12:23
StayV the Weather and Piano man.

Lol GFS heeft mijn weerbericht van paar dagen terug gelezen!   ( 265)
Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) -- 05-01-2006 12:22