Momenteel vormen de comma op de Oceaan en de golftop een soort "Instant Occlusion". De depressiekern die hierdoor ontstaat, beweegt zuidwaarts en zal versmelten met de depressiekern boven Frankrijk (eigenlijk een Upper Level Low) en vervolgens verder zuidwaarts bewegen richting Spanje. Intussen wordt via de oostflank van dit laag vochtige lucht naar het noorden gestuurd.
Maar tegelijkertijd blijft het hoog boven Noord-Europa en Rusland ook vochtige lucht naar het westen stuwen.
Beide luchtmassa's komen in botsing in de buurt van België.
Gevolg: nogal moeilijk te zeggen wat het de eertkomende dagen boven België zal worden. Ik ga voor wisselende bewolking met vooral in het zuiden nu en dan kans op wat lichte neerslag.
Tijdens het weekend breidt het hoog dan wat uit naar het zuiden. Daardoor wordt de stroming wat zuidelijker en krijgen we dan toch de "Franse lucht" over ons heen.
Maar misschien ziet het er al helemaal anders uit na de volgende run
Quote selectie