dat de stratosfeer weer aan een opwarming bezig is. Te zien in de afwijking van de zonale gemiddelde temperaturen tussen 60-90 NB, grofweg de arctische stratosfeer. De afwijkingen lijken groter te worden dan deze de tijdens de warming van ongeveer een week geleden. Misschien toch een major warming.
De polar vortex lijkt zich in de hogere en middelbare stratosfeer weerom te meridionaliseren.
Momenteel staat de ligging van de warme en koude pool in de stratosfeer me nog niet erg aan maar dat kan veranderen.
De kern van het hoogtelaag bevindt zich op 20 hPa ten noorden van de West Siberische vlakte. Het laag heeft een uitloper richting Groenland.
Op 70 hPa zien vinden we dit systeem terug als een dipoollaag. Ertussen bevindt zich een rug met in de troposfeer het hoog met kern ter hoogte van de Baltische zee.
Op de animaties lijkt het erop dat de PV zich nog wat meer gaat meridionaliseren met expantie van de warme zone richting Labrador.
De uitloper van het hoogtelaag beweegt zich richting ZO waardoor ook het troposferische hoog zich geleidelijk wat meer zuidoostwaarts beweegt en uiteindelijk instort. De vraag is in hoeverre de opwarming zich doorzet met een verder meridionaliserende PV waardoor we uiteindelijk met een nieuwe en misschien deze keer wintergunstige rossby-wave te maken krijgen. Er zijn dus nog kansen op een winters vervolg volgens mij.
Quote selectie