Voor een isentrope stroming geldt dat de entropie constant is. Entropie is een maat voor de wanorde in een systeem en een belangrijk begrip in de thermodynamica. Met het aantal mogelijke toestanden van een systeem is het meestal zo gesteld dat er veel meer wanordelijke toestanden dan ordelijke toestanden mogelijk zijn.
De wanorde in een gesloten systeem neigt altijd tot toename, mits er geen energetische toename is. Een formele manier om dit uit te drukken is de tweede wet van de thermodynamica.
Dus, als we te maken hebben met isentropische stroming, zal de wanorde in een gesloten systeem (in dit geval het lagedrukgebied) tot toename neigen.
Edit- Rudy verward Isentropie met Isentropisch, dat is niet hetzelfde.. mijn uitleg gaat over isentropie en niet over isentropisch

De uitleg is dus wel goed, maar niet het antwoord op de vraag
Quote selectie