Maar dat heb ik al wel tig keren meegemaakt. Ik zit hier in het noordoosten beter dat geef ik toe. Maar toe heb ik wel vaker meegemaakt dat er veel sneeuw werd aangekondigd, ook de kaarten waren het daar mee eens. Maar hier in het noordoosten viel niets, terwijl elders er pakken sneeuw lag. Natuurlijk kreeg je daar even een brok van in je keel, maar op den duur raak je er aan gewent. Het is me nu al wel vaker overkomen, dat ik zelfs al zijn de kaarten nu zo optimistisch, wel altijd rekening houdt met mogelijke teleurstelling. Ik beschouw een weerkaart nooit als een vaststaand feit. Zelfs niet de weerkaart van enkele dagen vooruit. Pas achteraf kan ik vaststellen of een dergelijke weerkaart echt een feit bleek te zijn.
Maar weet je? Ik vind het gewoon leuk om weerkaarten te bekijken. Er worden mogelijkheden geschetst en daar kan je dan rekening mee houden. Ik kijk graag naar de kaarten op de betrouwbare termijn. En mochten de kaarten flink wat winterweer geven met sneeuw en gladheid, dan kun je daar toch voor de zekerheid rekening mee houden, dus voorzichtig op de weg te gaan en te genieten. Ook al is het dan niet tot winterweer gekomen, een gewaarschuwd mens telt voor 2. Verassingen zijn leuk, maar kunnen ook een keerzijde kennen. Het kan je overvallen, zowel positief als negatief.
Maar ik zal je wat toegeven

Ook in het verleden ben ik hier wel eens door het lint gegaan. Ik kon mijn emoties niet bedwingen. Er zou toch sneeuw komen, alle kaarten zeiden dat? Ja iedereen kreeg het maar ik niet. Ik heb flink mijn frustraties zitten te posten hier, dat weet ik nog goed. Ik zei telkens: “Bah, Hoogezand weer niets. Bah weer geen sneeuw. Ik geloof er niet meer in ””. Maar inmiddels kan ik er goed mee omgaan en gebeurt dat niet meer zomaar, en tenslotte heeft zoiets helemaal geen zin. Maar goed je zult mij ook wel nog eens horen zeggen: Aw, wat jammer he, het is weer niet gelukt. Maar dat is dan ook alles

Maar denk maar niet dat ik nooit teleurstelling hebt gevoelt, zeker wel eens.
O ja nog iets: betrouwbare termijn is natuurlijk wel met het woordje betrouwbaar tussen haakjes, dus : “betrouwbare”termijn. Het is een relatief begrip he
Groetjes van Stefan.
Stel nu dat je op de kaarten ziet dat het binnen 3 dagen hard gaat sneeuwen en gaat vriezen. Je hebt er toch veel maar aan dat zoiets onverwachts komt dan dat je het kan lezen 'op de pc' (dan kan het je ook alleen maar ontgoochelen als het niet komt zoals je verwacht had).
Nu moet ik wel zeggen dat er bij mij nog geen sprake was van 'weersvooruitzichten' of 'virtueel weer' toen ik met de hobby begon, en ik wil hier zeker ook niemandzijn rekening maken (het is maar een voorstel). Als jij je kaarten nauwlettend wil volgen, mij niet gelaten 
Nu denk ik ook niet dat JIJ net diegene bent die zich hier tussen de stressberichten en de welles-nietes gooit. Maar voor een hoop (waaronder mezelf soms) is dit zeker van toepassing, denk ik..
Quote selectie