nooit eerder gezien, kruiend ijs op Stroombroek...

Bericht van: Dyonisius Franciscus Hakvoort , 26-01-2006 16:23 

Vanmiddag even naar Stroombroek bij Braamt gegaan. Tot mijn verbazing was de plas half bevroren, een wit tapijt met stuifsneeuw erover heen. Precies over het midden strekte zich een zeer dunne strook ijs uit tot aan de overkant. Het brak snel uit door de agressieve golfslag.

Het gevolg was dat alles naar de kant dreef en daar langs het strand op schoof. prachtig geluid.
Alsof er met kerstklokken werd geluid. De schotsen waren nameli9jk slechts 1cm dik en dan komt er een hoog geluid vrij bij de duizenden botsingen. Er stond een harde noordooster.

Vervolgens naar de visvijver gegaan, bedekt met sneeuw , maar toch enkele kleine wakken. ijsdikte 3-5cm.

toen naar de kale jacob (+90m nap) geklommen in het bos. Op de Hettenheuvel lag toch wel een dikke cm sneeuw. Prachtig uitzicht over de opklarende Liemers.

het wk parkoers zag er nog aardig wit uit in Zeddam.

Nu vriest alles weer op bij half bewolkte hemel. Tact -0.8 EN een keiharde wind uit het ONO!
De winter is echt van start hier.

nooit eerder gezien, kruiend ijs op Stroombroek...   ( 386)
Dyonisius Franciscus Hakvoort -- 26-01-2006 16:23