De atmosfeer is heel rustig waarbij vlakbij het centrum van hogedruk is te vinden. Door accentverlegging draait de wind begin volgende week naar het noorden met Noordzee dooi maar anderszijds zit er ook nog een kern boven het Europese continent, waardoor sommige modellen ook op een zwak zuidelijk windje gokken. Jammer dat de hogedruk telkens weer het lagedrukgebied in de Middellandse zee op eet.
De oceaandepressie zijn ver weg en houden zich koest. De warmte-advectie vanuit die depressies is op de regio IJsland gericht.
Halverwege de week neemt de hogedruk in betekenis af. Ten noorden van ons onstaat een stuk niemandsland. Depressies hebben daar geen interesse in maar hogedruk evenmin zoals het lijkt. Toch kan de hogedruk er zo in springen en draait de wind weer meer naar het oosten. Vanuit de poolstreken kan er ook hogedrukopbouw worden verwacht maar in hoeverre die zich met ons weer gaat bemoeien is nu niet te zeggen. Hoewel de kaarten er op het eerste gezicht uitzichtloos uit zien van dag drie tot en met zes vind ik het toch best wel een beetje spannend allemaal.
Victor
Quote selectie