Volgens mij is dit volgens een ander computermodel.
Inderdaad, KNMI gebruikt volgens mij hoofdzakelijk ECMWF en Hirlam (zie ook de guidances).
Daarnaast GFS06Z is van een ander tijdstip dan de modelgegevens die bij het maken van de staafdiagrammen gebruikt zijn. Ws of de 12Z van gisteren of de 00Z van vanacht.
Wat betreft correlatie tussen t850 en T2m, ik citeer Alwin even:
De temperatuurverandering met de hoogte tussen 2m en 850 hPa is namelijk veel te sterk afhankelijk van het jaargetijde, de hoeveelheid bewolking, de windsnelheid, de relatieve luchtvochtigheid, dalende bewegingen in een hogedrukgebied (inversie door subsidentie)... Je kunt er gewoon geen eenvoudig regeltje voor bedenken.
Bron:
http://www.weerwoord.be/includes/forum_read.php?id=41276&tid=41262&exp=1
Zie ook:
http://www.weerwoord.be/includes/forum_read.php?id=41462&tid=41462&exp=1
De temperatuur op 850 hPa is over het algemeen indicatief voor de lucht die er bij ons onderin de atmosfeer zit, lage temperaturen wijzen op koude lucht en hoge juist op warme. Op 850 hPa zit je ook (net) boven de atmosferische grenslaag, en zijn de invloeden van de lokatie/grond niet direct meer merkbaar. Helaas is het verloop van de temperatuur naar de grond toe niet regelmatig en dan vooral niet in de eerste paar km van de atmosfeer (oa 'koude plaklagen' en 'inversies' zijn spelbrekers), dus kun je de temperatuur op 850 hPa helaas meestal niet echt rechtstreeks herleiden naar een temperatuur aan het aardoppervlak. Als je weet hoe het temperatuurprofiel er wel uit ziet (bijvoorbeeld door te kijken naar een 'temp' oftewel een grafiek van een radiosondeoplating) of als je een idee hebt hoe de weerssituatie is (hogedrukgebied of lagedrukgebied) dan kun je er wel wat meer over zeggen.
Bron:
http://sassiessite.endoria.net/wzkaarten.htm
Quote selectie