Veel stelt het echter niet voor want vannacht of morgenochtend wordt de hoogste stand bij Lobith alweer bereikt.
(tegen de 13.50 meter schat ik)
Dat gaat hier in Dieren dus niet eens een gemiddeld hoogwater opleveren.
(wat ik in al die jaren dat ik hier woon ben gaan beschouwen als)
We komen van een relatief laag pijl dus de stijging stroomafwaarts wordt afgevlakt doordat veel water over de zomerdijkjes de uiterwaarden in stroomt. Over ongeveer een etmaal wordt hier de hoogste stand bereikt en dan staat een redelijk deel van de uiterwaarden onder water, maar de hogere delen blijven gewoon droog, laat staan dat er gevaarlijke situaties kunnen ontstaan.
De veerstoep hier staat net blank. (ben zojuist even wezen kijken) Als ik mijn laarzen had aangetrokken had ik nog makkelijk naar de pont kunnen lopen want meer dan 20 cm water staat er nog niet.
(ongeveer 15 cm hoger dan op die foto en op die foto kun je ook goed zien dat het allemaal nog niet zoveel voorstelt want aan de overkant zie je nog voornamelijk dor gras in plaats van water)
Je kan trouwens ook goed zien dat het aandeel smeltwater hoog is. Het vriest hier nu nog geen drie graden en toch begint er zich overal waar het water niet al te snel stroomt al wat ijs te vormen. Niet in de hoofdstroom dus, maar wel overal waar de stroming zwakjes is. Het water is dus goed koud!
(is een leuk gezicht, allemaal van die scholletjes flinterdun ijs dat een beetje rondjes draait op de veerstoep en in de naastgelegen aanlegplaats)
Dat heb ik nog maar zelden gezien bij deze waterstand en zulke "milde" temperaturen.
Jammer dat het nu niet meer dagen lang tien tot vijftien graden kan vriezen (ik bedoel dus ook overdag) bij een bulderende noordooster want dan had het nog echt leuk kunnen worden
Voor een echt spectaculair hoogwater had de lenteaanval van vorige week samen met de depressietrein zeker een week langer moeten aanhouden. Dan had het, met al die sneeuw in de Alpen, het Duitse middelgebergte en de Ardennen nog leuk kunnen worden.
Even terzijde voordat er weer misverstanden ontstaan, ik als weeramateur vind hoogwater geweldig, maar ik wens natuurlijk niemand natte voeten, water in huis of erger

Ach ja, het eeuwige dilemma van elke weeramateur die van extremen of heftige verschijnselen houd
Groetjes, Milko
Quote selectie