Re :Hmmmmm 😀

Bericht van: Saskia (Wageningen) , 20-04-2006 22:58 

Dan moet je nog effe wachten tot maandag 🙂

Nou, misschien morgen al...

donderdag 20 april en vrijdag 21 april 2006
Vannacht enkele opklaringen, morgen warmer
De bewolking gaat geleidelijk wat oplossen en komende nacht zijn er enkele opklaringen.
Er waait een zwakke veranderlijke wind. Geleidelijk draait de wind naar zuid tot zuidoost. De minimumtemperatuur daalt komende nacht naar ongeveer 8 graden.

Morgenochtend begint met wat zon. In de middag ontstaan er stapelwolken. In het zuidoosten kan een enkele uitgroeien tot een onweersbui. Er staat maar weinig wind. Langs de kust steekt in de middag een zwakke wind van zee op. De maximumtemperatuur kan in de zuidoostelijke helft van het land plaatselijk uitkomen op 20 graden. Elders blijft het een paar graden lager.
donderdag 20 april 2006 22.21 uur

Bron: http://www.knmi.nl/waarschuwingen_en_verwachtingen/

Modellen algemeen tot +48 uur
Beoordeling door meteoroloog
donderdag 20 april 2006 18.15 uur, geldig tot zaterdag 22 april 2006, 00 UTC.
Chris Hoek
Guidance weerbeeld voor Nederland, de Nederlandse kustwateren en de Noordzee gebaseerd op de HIRLAM run van 12 UTC en de overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.
Modellenbeoordeling
MODELBEOORDELING:
De analyse is in onze omgeving goed en verschilt niet of nauwelijks met die van UKRM en ECMWF. Pas op h+24 berekent HIRLAM boven het midden van de Noordzee een afgesloten kern van lagedruk, iets dat de overige modellen minder uitgesproken laten zien.

SYNOPTISCHE ONTWIKKELING:
Een rug van hoge luchtdruk boven Noord-Duitsland en het oostelijke deel van de Noordzee trekt naar het oosten weg. Een zwak warmtefront net noord van ons land trekt naar het noordoosten. Boven Engeland ligt het (zwakke) koufront. Pas aan het eind van vrijdag zien we dat het wat dichterbij komt. Het blijft moeilijk terug te vinden. Eigenlijk zien we vanuit het noorden de thermische gradient wat toenemen maar het is onduidelijk waar precies het front moet worden gelegd. De bovenluchttrog ligt bij ECMWF zaterdag 00 UTC boven ons land, bij HIR ligt hij nog voor onze kust.
In de vorige run liet HIR in de middag en avond over de zuidoostelijk helft van ons land enkele flinke buien ontstaan. Dat is nu pas in de avond en minder intens. Boydens blijven aldaar rond de 95, dus onweer behoort tot de mogelijkheden.
Aandachtspunten
NEERSLAG:
HIR berekent vrijdagavond een paar buien over het zuidoosten van het land. Alleen de progtemp van Beek laat een bui toe, mogelijk met onweer. In het grootste deel van het land stroomt vrijdagmiddag met een noordelijke stroming wat koelere lucht ons land binnen die de buienkans kleiner laat worden. ECMWF geeft vrijdagavond in het noorden van het land wat regen op het koufront. UKRM houdt het droog.

TEMPERATUUR:
Hoe verder van zee af hoe eenduidiger KTG en HIR-DMO zijn met een maximumtemperatuur van ongeveer 20 graden. Langs de kust zit KTG een stuk hoger. Toch lijkt mij, gezien de windrichting die in de middag al naar noordelijke richtingen draait, Hirlam DMO ook het beste voor de kustgebieden.

MIST:
In de aanvoerrichting (Noord-Frankrijk en Belgie) zijn afgelopen nacht enkele mistbanken ontstaan, maar de aangevoerde lucht droogt vandaag verder uit en daarom verwachten we geen mist.

Bron: http://www.knmi.nl/waarschuwingen_en_verwachtingen/extra/guidance.php

Zomerse temperaturen volgende week dichtbij   ( 288)
Maickel (Kerkdriel) -- 20-04-2006 20:49
Re :Hmmmmm 😀   ( 163)
PatrickD_Maastricht -- 20-04-2006 20:53
Re :Hmmmmm 😀   ( 165)
Bert Jan uit Heerde -- 20-04-2006 20:58
Re :Hmmmmm 😀   ( 64)
Saskia (Wageningen) ( 11m) -- 20-04-2006 22:58
Dat verdomde noorwesten ook altijd, waarom ben ik in godsnaa   ( 76)
Wim (Lomm) ( 18m) -- 20-04-2006 22:30
Re :Hmmmmm 😀   ( 52)
Samuel Purmerend -- 20-04-2006 23:03
Tja...   ( 37)
Tom van Gent -- 20-04-2006 23:51
weetje wat nou het relaxte is   ( 105)
maarten200 (Malden) -- 20-04-2006 21:34