GFS00Z besproken t/m +180

Bericht van: Sjoerd (Leiden centrum) , 02-12-2003 08:48 

Ow ow ow, wat lees ik nu toch weer voor berichten op het Weerwoord-forum? Meteen al een reactie als "vooruitzichten anti-winters". FOUT, zou ik willen zeggen. Zoals ik gisteravond in mijn bespreking al aan gaf, gaan we een droge en geleidelijk koudere periode tegemoed. Daarbij gaf ik aan, dat de exacte details alles bepalend zijn voor hoe het precies zal gaan uitpakken. Okee, de laatste (+180) kaart in deze run is niet positief maar de trend in de kaarten daarvoor is dat wel. Er kunnen een aantal verklaringen zijn voor zo'n kaart, het is een uitschieter t.o.v. het gemiddelde, mogelijk heeft het systeem wat moeite om de exacte plaats te bepalen en als laatste argument zou nog aangevoerd kunnen worden dat het een kaart is voor over meer dan een week. Laten we er dus verstandig aan doen om enige voorzichtigheid te betrachten in de stemmings wisselingen op basis van 1 enkele run.

Morgen zien we dat ten noordoosten van de britse eilanden de fusie plaatsvind tussen het azoren- en ruslandhoog. Op donderdag is te zien dat het nieuwe hoog 2 kernen heeft, het eerste ligt ten westen van de britse eilanden en een tweede kern ligt ten noordoosten van Italië. Verder valt op dat hogedrukgebieden in de buurt van Groenland liggen. Op vrijdag ontstaat er een fusie tussen de voormalige azorenkern en het hoog boven Groenland. Op zaterdag is te zien dat het groenlandhoog is opgegaan in de voormalige azorenkern. Het nieuwe hoog ligt net te noorden van de britse eilanden en door lagedruk ten oosten van Scandinavië stroomt behoorlijk koude lucht naar onze omgeving. Zondag lijkt het nieuw ontstane hoog te gaan wegzakken naar het zuidoosten. We zien dat ook dat het boven ons land ligt, en dat de koudste bovenlucht naar het oosten verdreven is. Toch staat er bij ons wel een waterkoude dag op het programma. Maandag ligt de kern van het hoog ten zuidoosten van Duitsland maar het heeft nog wel een uitloper tot over Scandinavië. Bij ons staat nog een tweede koude dag op het menu. Dinsdag zou een diepe depressie (955 hPa) een eind maken aan dit winterprikje. Bij ons zorgt dit lagedrukgebied voor regen en oplopende temperaturen.

Zoals uit bovenstaande alinea wel duidelijk is, een compleet ander scenario als wat gister berekend werd. Voor iedereen nu in de paniek schiet, eerst maar eens afwachten wat deze kaart waard is ten opzichte van de ensembles en of dit een eenmalige berekening is of een nieuwe trend. Vooralsnog geen reden voor paniek lijkt mij.

Sjoerd

http://weer.rosdorff.net
Weerpoll | Weerwoord voetbalpool | 8 jaar GFS data | Mijn verhaal | ik ben anders, maar ook ik mag er zijn

GFS00Z besproken t/m +180   ( 256)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 02-12-2003 08:48
Hoezo fout 🙂?   ( 215)
Benny (Beveren - Roeselare) ( 24m) -- 02-12-2003 09:02
Ensembles GFS00Z   ( 202)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 02-12-2003 09:49
  Je was net ff eerder 🙂 Zie hierboven 😉  
Benny (Beveren - Roeselare) ( 24m) -- 02-12-2003 09:50
Tja....! Sjoerd.   ( 195)
Bouke (Schellinkhout WFL-NH) -- 02-12-2003 10:19