Vandaag zit GFS (maar ook andere modellen zoals EC) er goed naast. De buien in Duitsland worden totaal gemist en de berekende neerslag over ZW Nederland is er niet gekomen. Voor het vervolg zal het ook nowcasten zijn.
Die buien hadden ze er vele runs na mekaar wel degelijk inzitten.
Een eerste onweerszone zou ten westen van me passeren in de loop van dinsdagavond-woensdagnacht. Een tweede zou in de loop van woensdag via Luxemburg-Aken langstrekken richting Duitsland. Deze zone is uiteindelijk iets noordelijker ontstaan.
Maar je hebt gelijk als je stelt dat je niet blind mag afgaan op modelberekeningen. En zeker niet voor de volgende uren als ze er vanmiddag helemaal naast zaten. ;-)Waarom ze uiteindelijk die buien weer geschrapt hebben is me wel een groot vraagteken.
Quote selectie