ALKMAAR - De hevige regenval heeft maandag in heel het land voor veel overlast gezorgd. Bij de brandweer kwamen vele tientallen meldingen binnen van ondergelopen straten, kelders en huizen.
Volgens een woordvoerder van de brandweer is vooral in de gebieden langs de kust veel sprake van wateroverlast. Later kwamen ook veel klachten binnen uit Leiden, Gouda, Rotterdam en Roelofarendsveen.
De brandweer heeft het erg druk met het leegpompen van ondergelopen panden en viaducten. In het zeeaquarium in Bergen aan Zee stond het water aan het begin van de ochtend "tot kniehoogte", meldde een woordvoerster. Ook enkele hotels in Egmond aan Zee hadden wateroverlast.
Den Haag
Ook Den Haag kampt met wateroverlast. De alarmcentrale van de Haagse brandweer heeft het druk met de tientallen meldingen. Door de aanhoudende regen stromen riolen over of raken verstopt. Ook bellen mensen over verstopte dakgoten. In Rijswijk is de brandweer bezig met een gesprongen riolering.
Een woordvoerder verwacht dat het nog wel even druk blijft, omdat de hevige regenval volgens het KNMI tot minstens 13.00 uur aanhoudt.
Windhoos
In IJmuiden richtte een windhoos flinke schade aan. De hoos, die over het havengebied trok, had op de grond een doorsnede van enkele tientallen meters en was sterk genoeg om een zeecontainer van 3000 kilo zes meter te verplaatsen, aldus de politie.
De meeste schade ontstond in de Loggerstraat en langs de Trawlerkade. Voor zover bekend raakten geen mensen gewond, maar onder meeuwen vielen volgens de politie wel veel slachtoffers. De hoos ging gepaard met hevige regen.
Quote selectie