Hi, Pieter
Hier is genoeg te beleven op meteo-gebied:
De lente is soms wat saai met lange, droge perioden in maart en april, maar vanaf mei hebben we iedere week wel een paar keer buien met onweer. Soms kan er dan nog veel sneeuw vallen, die de zelfde dag weer wegdooit.
De zomer is soms heet, maar eerder onweersachtig. Soms gaat het om een enkele bui met vier druppels, soms ook om hagelstenen van vele cm grootte (niet te vaak s.v.p. i.v.m. de pruimen- appel en perenbomen

) Windhozen heb ik hier (nog) nooit gezien.
De herfst kan ruig zijn, maar ook een heuse verlenging van de zomer geven. Vooral september is vaak heel zomers. Vanaf begin november valt hier de eerste sneeuw, die soms al een aantal dagen blijft liggen.
De winter is hier echt aanwezig. We hebben recht op 60 sneeuwdek-dagen. Soms blijft het lang droog door het Azoren-hoog, maar veel vaker komen hier perioden met neerslag voor, die twee of drie dagen aanhouden en dan een sneeuwdek van 30 cm of zelfs een halve meter achterlaten. Met een limousine doe je hier niets. Een 4x4 terrein-auto hebben we nodig, anders zal je toch sneeuwkettingen moeten omleggen en met vieze mouwen naar het werk
Ik hoop, dat je een idee hebt van het klimaat in Juberri, dat best fotogeniek is!
All the best,
Alexander
Tact 14 ºC, 1020 hPa (stabiel), opklarend, weining wind
Quote selectie