LT verwachting tot 10 september

Bericht van: Glander (Dokkum) , 04-09-2006 18:53 

Algehele beeldvorming voor de komende periode:
Er komen gelukkig weer wat meer rustige perioden op de kaarten voor en de storingen lijken ons land voor de komende dagen, op een enkele kleine storing na, links te laten liggen. Het betekent in ieder geval meer zonneschijn en op korte termijn een aantal fraaie temperaturen met waarden die plaatselijk boven de zomergrens van 25 graden zullen komen, met name in het oosten van het land.

We zien echter wel in de tweede helft van de week, waarschijnlijk zal dat donderdag laat op de dag zijn, wat onweersbuien ontstaan, en mogelijk dat we plaatselijk vrijdag ook nog wat tegen zullen komen aan wat neerslag. We ziern het echter wel positief in en direct daarna gaat de zon er weer bij komen in het land. Vanaf vrijdag is het wel weer een paar graden koeler.

Het gebeurt niet erg vaak, maar de periode na het komende weekend is nog vrij onzeker. Er zijn een aantal signalen die wijzen naar een verbetering van het weerbeeld, zowel in aantal uren zonneschijn, maar ook wat de temperaturen aangaan. Voorlopig wil ik het nog even bij een redelijke gorte kans houden op een voortzetting van redelijk weer met een licht wisselvallig karakter en temperaturen die iets boven normaal zullen komen.

De andere mogelijkheid ligt in een stijging van de maximale temperatuur tot rond of iets boven de 25 graden, maar dat lijkt mij momenteel nog iets verder weg dan de eerste 10 dagen die ik voor ogen heb.

Het weer voor de komende periode:
Dinsdag even een overgangsdag van het lichte wisselvallige en vooral bewolkte weer naar een meer zonniger kant van de kaarten. In het westen nog kans op een buitje, maar later op de dinsdag opklaringen.

Opklaringen die zich woensdag en een groot deel van de donderdag nog zullen handhaven, alvorens te worden onderbroken door een vrij grote kans op onweer, later op de donderdag middag of in de avond.

Vrijdag brengt dan ook plaatselijk nog wat regen. Tot aan die tijd echter wel een matige zuidwestelijke wind en maximale temperaturen die verder nog wat op gaan lopen.

Dinsdag in het noorden rond de 19 tot 21 graden. In het zuiden en oosten 21 tot 23 graden. Woensdag is het westen met 22 of 23 graden vrij acceptabel en haalt het oosten rond 23 tot 26, lokaal 27 graden.

Donderdag kan het zelfs nog een graadje warmer worden overal, maar zal, bij het starten van de regen of onweers buien direct gaan afkoelen. Vrijdag daalt het kwik, door het draaien van de wind nar noord tot noordwest, al weer tot tussen gemiddeld 18 en 21 graden als eindresultaat.

Vanaf het weekend zien we dan en vrij redelijk droog weerbeeld, maar wel met een variabele, soms noordelijk zwakke tot matige wind. Naast perioden met zon levert dat echter wel een temperatuur op die niet hoger komt dan tot tussen de 18 en 20 of 21 graden.

Vanaf maandag 11 september tot donderdag 14 september zien we een licht wisselvallig beeld met temperaturen rond 22 of 23 graden.

Hoevekerk Weerinformatie - Bert Mulder

http://weerinformatie.nl

LT verwachting tot 10 september   ( 214)
Glander (Dokkum) -- 04-09-2006 18:53