Winter NH start deze week

Bericht van: Jeroen (Centr A`pen) , 06-09-2006 14:54 

Op basis van wat ik in de laatste GFS run zie, begint de winter op t Noordelijk Halfrond deze week. Boven N Siberie begint de boel aardig af te koelen en valt de eerste sneeuw. Tzal daar nu weer erg snel gaan, volgende week kan t er alweer 20 graden vriezen 'snachts. Op zich hoeft dat niets te betekenen voor onze winter, die ten vroegste over een 3tal maanden begint, maar toch zie ik t graag koud in die regio. Vorig jaar kwam een koude golf uit die regio nog tot stilstand in Oost Europa. Misschien dit jaar wat verder westelijk?
Situatie boven Canada is al een hele tijd anders, daar is de temp al maanden te hoog, en dat lijkt niet te gaan veranderen, zelfs niet op langere termijn.
Eerste kaartje geeft temps van 00.00uGMT aan van t noordelijk halfrond en sneeuwsymbolen boven Siberie.
Tweede kaartje geeft de 850HPA temp aan volgende week.
3de kaartje zal er volgens mij in een 2 tal weken heel anders uitzien, althans ik vermoed dat de sneeuwhoogte boven Siberie snel zal gaan oplopen.

JN






Winter NH start deze week   ( 332)
Jeroen (Centr A`pen) -- 06-09-2006 14:54
Jakoetsk   ( 131)
Koos (Froombosch, 17 km O van Groningen) -- 06-09-2006 16:14
Re : Winter NH start deze week   ( 165)
Dieter Lombaert (Asse) ( 220m) -- 06-09-2006 15:17