LT verwachting tot en met 22 september

Bericht van: Glander (Dokkum) , 13-09-2006 09:27 

Algehele beeldvorming voor de komende periode:
De afgelopen periode zijn de weerkaarten vrij constant geweest. Net op het laatste moment wordt echter wel de tijd van het fraaie weer nog even wat verlengt, maar dat hadden we eigenlijk de laatste 48 uur al een beetje zien aankomen. Toch is het niet allemaal eenzijdigheid wat de kaarten aangeven, want op langere termijn lijkt GFS toch even voor een wat frissere periode te gaan. Het meeste vertrouwens heb ik echter in ECMWF die, en niet omdat ik dat leuk vind, nog wel even doorgaat met een redelijk voortgang van een aanvaardbaar beeld voor de komende tijd.

Een lichte onstabiliteit in het weerbeeld voor de komende dagen nadert echter wel en vanaf morgen zien we daar ook al wat tekenen aan de wand. Het begint met wat sluierbewolking, maar 24 uur later is het bewolking waar zo nu en dan al wat buiige regen uit zal vallen. Op zich niet eens zo erg veel, want de vorige uitleg had ik het nog over 5 tot 10 mm, maar die zal niet gehaald gaan worden.

Er is wat meer onrust op de Oceaan met de restanten van een enkele tropische storm die, als het even wat tegen zal zitten, in de loop van de komende week nog wel wat neerslag zal brengen, hoewel de kracht van het hoog ten oosten van ons, langzaam in noordoostyelijke richting trekkend, de invloeden van die storingen beduiden minder zullen maken

De soep wordt dus inderdaad niet zo heet gegeten als die eerder werd opgediend en voor de komende periode hebben we dan ook een handhaving van een redelijk weerbeeld, zo nu en dan even verstoord door wat, meest buiige neerslag.

Het Glazen Bol tijdperk lijkt een redelijk beeld op te leveren met wat lichte wisselvalligheid, waardoor de eerdere inzichten op een te warm, te droog en vooral zonnige voorzetting van september een redelijke kans van slagen zal hebben.

Verwachting voor de komende 10 dagen:
Donderdag eerst nog perioden met redelijk veel zon met plaatselijk een toename van sluier bewolking. Lokaal een onweersbui is mogelijk. De temperaturen blijven met 25 graden aan de kust tot 28 graden landinwaarts zomers.

Vrijdag toename van bewolking en vooral in het westen kans op een regen of onweersbui. Het oosten lijkt overwegend droog te blijven. Temperaturen dalen tot tussen 21 en 25 graden.

Zaterdag en zondag perioden met meer zon dan vrijdag en af en toe een kans op wat lichte regen, ook nu weer de grootste kans in het westen. Zwakke tot matige wind uit overwegend zuidwestelijke richting. Temperatuur dalend tot tussen de 19 en 22, lokaal 23 graden.

Komende week zien we een handhaving van het licht wisselvallige weer met zo nu en dan eens een licht buitje, maar over het algemeen vrij veel perioden met zonneschijn. De wind houdt het voorlopig op matig, aan de kust af en toe even vrij krachtig en de gemiddelde temperaturen blijven met een waarde tussen de 19 tot 22 graden op een vrij acceptabele hoogte.

HMS Meteo Dokkum - Bert Mulder

http://weerinformatie.nl
Bericht laatst bijgewerkt: 13-09-2006 09:28

LT verwachting tot en met 22 september   ( 425)
Glander (Dokkum) -- 13-09-2006 09:27
zonnige of juist sombere LT?   ( 137)
Daniël (Aalsmeer) ( -4m) -- 13-09-2006 11:59
Re : zonnige of juist sombere LT?   ( 80)
Glander (Dokkum) -- 13-09-2006 12:43
opmerking   ( 160)
Abe-Jan (Grootegast, Gn) ( 2m) -- 13-09-2006 10:43
Re : opmerking   ( 68)
Glander (Dokkum) -- 13-09-2006 12:39