TT conformeert zich aan de behoeften van de gemiddelde Nederlander, die het in het geheel niet erg vindt dat het nu zo absurd warm is. Die zien de gevolgen niet, of denken er niet bij na. Of vinden de gevolgen (een mogelijk warmer klimaat) een prettig idee. Het is toch niet gek dat een instelling als TT zich op die manier profileert? Aan de andere kant, als zij ea. hun zorgen eens en pleine public uitspreken, wordt er mischien meer over nagedacht en wordt het ook een discussiepunt in de maatschappij.
Waar ik me zorgen over maak is de tijdsduur en extremiteit van de warmte. Augustus was een vreemde eend in de bijt, maar anders hadden we vanaf mei continu maanden in de top 10 van warmsten sinds de metingen begonnen!
Aan het eind van de winter las ik een artikel op een klimsite over de vele sneeuw die er gevallen was in de Alpen, en dat dit wellicht positief was voor de gletsjers, een jaartje neutrale toestand. Helaas is de waarheid inmiddels dat de gletsjers zich dit jaar behoorlijk hebben terug getrokken, dankzij de hitte van het zomerhalfjaar, en het chronisch tekort aan sneeuw in oktober.
Quote selectie