Leuven valt qua sneeuw ook serieus tegen ondanks de hoge ligging, maar anderzijds ligt er doorgaans op de hellingen rondom Leuven wel veel sneeuw, zoals de Pellenberg (106m). Dit verschijnsel komt zowat elk jaar terug.
Klopt, is vooral een verschijnsel van de laatste jaren echter.. Ik herinner me nog goed dat in de jaren '80 en begin jaren '90 Leuven ook sneeuwzeker gebied was in Vlaanderen. Waarom dit de laatste tijd niet meer het geval is? Ik zou het zelf begot niet weten

.. Zal hoogstwaarschijnlijk toeval zijn.
Ik weet wel dat het in Leuven-centrum al -2°C moet zijn als maximum om de sneeuw int stad goed te laten liggen! Iets buiten Leuven --> ondere andere op de Boelenberg of in Hoog-Linden heb je meestal véél meer sneeuwzekerheid. Heb al ondervonden dat het in de winter daar gemakkelijk 1 tot 2 graden kouder is dan in stad Leuven en zodus de sneeuw langer blijft liggen!
Groeten,
Kimme
Quote selectie