Met je bijdrage wek je de indruk foto's te plaatsen van de strenge winter van 1963. Tegelijkertijd plaats je er kaartjes onder van december 1963.
Met de strenge winter van 1963 wordt winter 1962-1963 aangeduid. De erop volgende winter van 1963-1964 begon met een leuke vorstperiode in december. Die eindigde met de Kerstdagen.
Vraag is nu of de geplaatste foto's van winter 1962-1963 zijn of van december 1963.
Dag harrie,
Natuurlijk, de kenner ziet direct wat er aan de hand was. Verkeerde kaarten.
Hieronder de kaart van 19 nov 62, waarin de eerste winterprik met sneeuw en een paar ijsdagen gestalte krijgt. Overigens is het voorspel in november 62 zeer interessant, omdat de winterse ontwikkelingen al op 7 november inzetten met een retrograde verplaatsing van "de Rus". De eerste portie kou dringt dan vanuit Siberië binnen in Rusland en enkele dagen later ook bij ons. Dat levert nog geen echte vorst op, maar wel een gevoelige temperatuurdaling, van rond 10° naar omstreeks 3°
Groet,
Cees
Quote selectie