Hoe kan het dat koude oplossingen op de lange termijn steeds het onderspit delven. Ik heb het idee dat het ensemble GFS structureel de termijn 7 dagen vooruit en verder te koud ziet. Als die periode daar is dan blijkt het vaak warmer te zijn dan in eerste instantie voorspelt. Is dit werkelijk zo, of lijkt het alleen maar zo, vanwege het almaar zachte weer dat we beleven. Als dat werkelijk zo is dan schort er duidelijk iets aan het model.
Ik denk niet dat het iets van structureel 'te koud' is. Ik denk eerder dat het gewoon de (grote) onzekerheid op lange termijn is, en daarnaast dat op lange termijn de ensembles gaan evolueren naar 'normaal' (hetgeen Ben diverse malen aan heeft gegeven op het forum).
Persoonlijk besteed ik er ook niet te veel aandacht aan het deel na +180u op de ensembles (ik kijk normaalgesproken ook geen kaarten na +180).
Quote selectie