NEE het zit er abosluut niet in GFS laat ons al weken "dromen"in het UKGB gebied met de mooiste noordelijke en noordoostelijke stromingen.
Nou, dan heb jij toch andere GFS uitdraaien gezien dan ik. GFS geeft helemaal niet al weken "dromen" in het UGKB. Af en toe eens een membertje dat schoorvoetend even een winterprikje voorziet, veelal geïsoleerd. Maar geen enkele member heeft de voorbije weken een gestructureerde overgang naar echt winterweer laten zien. Ik vind jouw conclusie dan ook wel erg kort door de bocht.
Bovendien vind ik dat je ook wel erg kort door de bocht gaat door:
1. Nu al (op Sinterklaas) te gaan spreken van een kerstdepressie;
2. Te verkondigen dat december geen winter meer gaat geven;
3. Het tot half januari te zacht zal blijven.
Ik vind dat onverantwoorde uitspraken die door geen enkel wetenschappelijke fundering worden geschraagd. Enige conclusie die je wel kan zeggen is het volgende: een WC tot half volgende week en daarna een trend naar rustiger hogedrukweer met kans op inversie (lagere temperaturen overdag, kans op mist en ook kans op nachtvorst). Maar dat laatste is enkel een tendens die nu wel al enkele runs consistent uit GFS rolt. ECMWF wil daarop voorlopig niet mee, zodat het erg onzeker is, wat er na 15 december gaat gebeuren.
Quote selectie