Ligt de winter heel misschien dan toch nog op de loer??!

Bericht van: Bas C. (Oostvoorne) , 09-12-2006 10:09 

😀

Weer
ECMWF-model tot +240 uur
Beoordeling door meteoroloog
zaterdag 09 december 2006 05.12 uur, geldig van zondag 10 december tot maandag 18 december
Synoptische ontwikkeling
Deze nieuwe run(EC0812), overigens in overeenstemming met de EC0800, is vanaf dinsdag toch aanzienlijk gunstiger in de neerslagverwachting dan de EC0712. Vandaag nog de cyclonaliteit van het laag boven Noorwegen/Zweden, de zeer traag passerende hoogtetrog en de enorme hoeveelheid koude lucht op hoogte (-35/-36 C op 500 hPa), die langs onze westkust langzaam zuidwaarts trekt. Hoge Boydens, 96. Zondag van het westen uit opkomende warmte-advectie op het naderende frontale systeem dat maandag passeert. ECMWF geeft veel neerslag op maandag, 10-20 mm in de pluim. Bovendien dan een sterk aantrekkende zuidwestenwind, 20-30 kts voor De Bilt, in de pluimuitvoer. Model geeft zo'n 7-8 Bft langs onze westkust. Na passage van het koufront lijkt zich vanaf de oceaan een langgerekt hoog boven centraal Europa te vestigen, dat ook in de bovenlucht oceaanstoringen net via de UK en de noordelijke Noordzee richting Scandinavie laat trekken. Ons land zit dan aan de droge kant van deze frontale storingen. Gedurende de Eps periode trekt de hogedrukinvloed afzwakkend oostwaarts weg en zakt de depressieactiviteit waarschijnlijk weer tot over onze omgeving door.
Modelbeoordeling en onzekerheden
Een betrouwbare run, er zijn geen tube oplossingen en ook de spaghettiplaatjes zijn zeker t/m de +144 uur tamelijk smal begrensd. Duidelijk is de natte en tamelijk winderige komende maandag, daarna in de staafjes 20-30% neerslag vanaf woensdag. Gedurende de EPS periode gaat de neerslag naar de 40%, hetgeen ook goed terug te vinden is in de neerslagpluim. Hoewel de gemiddelde temperatuur ook gedurende de EPS-periode aan de te hoge kant blijft (ook staafjes zijn nog steeds dieprood), zijn er ook een tweetal members die rond de nulgraden uitkomen. Nauwelijks de moeite waard (is verwaarloosbaar), maar als eerste zwakke signaal dat de winter heel misschien toch nog op de loer ligt.
Toelichting bij aanpassingen in tabel
Niet of nauwelijks
Samenvatting meerdaagse-periode
Maandag veel regen en wind, daarna waarschijnlijk overwegend droog. Middagtemperatuur rond de 9 graden.
Samenvatting EPS-periode
Waarschijnlijk een iets toenemende kans op regen(tot 40 of 50%), temperaturen aanhoudend iets te hoog voor de tijd van het jaar.


Groeten,
Bas


ps. Bericht past eigenlijk wel mooi onder threadje hieronder van René, mag dus verplaatst worden
Bericht laatst bijgewerkt: 09-12-2006 10:10

Ligt de winter heel misschien dan toch nog op de loer??!   ( 550)
Bas C. (Oostvoorne) -- 09-12-2006 10:09
Re : Ligt de winter heel misschien dan toch nog op de loer??!   ( 437)
Jeroen (Centr A`pen) -- 09-12-2006 10:21
Re : Ligt de winter heel misschien dan toch nog op de loer??   ( 121)
Cees-Rotterdam -- 09-12-2006 12:46
Re : Ligt de winter heel misschien dan toch nog op de loer??   ( 235)
Pieter (Alblasserdam) -- 09-12-2006 11:12