Goedemorgen weervrienden,

MAANDAG. Vanochtend trekt een gebied met buiige regen naar Duitsland weg. Daarachter klaart het op en vanmiddag schijnt de zon af en toe. In de avond neemt de bewolking weer toe en gaat het af en toe licht regenen vanuit het westen. Het is zacht.
Temperatuur: 10 C. Wind: W/ZW. 4-6 Bft.

DINSDAG. Morgen is er veel bewolking, maar op een spat regen na blijft het droog. Hier en daar kan het ook even opklaren. Het is recordzacht met maxima tot 14 C! Er staat een stevige zuidwestenwind.
Temperatuur: 12 tot 14 C. Wind: ZW. 4-7 Bft.

WOENSDAG. De dag start nog droog met wat opklaringen, maar in de middag passeert een regenzone. Het blijft zeer zacht.
Temperatuur: 12 C. Wind: ZW. 4-8 (Noordwestkust) Bft.


DONDERDAG. Er valt op deze dag veel regen en de wind neemt aan de west- en noordkust van Nederland toe tot stormkracht. In het binnenland kunnen zware windstoten optreden met kans op schade.
Temperatuur: 10 C. Wind: 5 - 9 Bft.


VRIJDAG. Wisselend bewolkt en enkele buien. In het noorden nog steeds stormkansen!
Temperatuur: 11 C. Wind: 5 - 9 Bft.

WEEKEINDE. Af en toe zon en slechts een enkele bui. Aanhoudend veel wind en zacht.
Temperatuur: 10 C. Wind: ZW. 4-8 Bft.
Voor de liefhebbers
Momenteel trekt een koufront met regen over de Benelux naar het oosten weg. Daarachter klaart het op. In de avond passeert alweer een warmtefront met lichte regen en motregen. Dit warmtefront markeert de overgang naar subtropische luchtmassa's die morgen zorgen voor temperaturen tussen 12 en 14 C! Het is daarbij overwegend bewolkt maar wel goeddeels droog. Pas woensdagmiddag brengt een koufront, behorend bij een oceaandepressie, opnieuw regen. Hiermee wordt een aantal onstuimige dagen ingeleid, waarbij het op donderdag en vrijdag in het noorden kan stormen uit het westen tot zuidwesten. Tevens zijn op donderdag in het binnenland zware windstoten mogelijk met kans op schade.
In het weekeinde wordt het wat droger doordat de hoge druk ten zuiden van ons zich even lijkt uit te breiden naar onze omgeving. De grote drukverschillen blijven echter zorgen voor flink wat wind in het noorden.
In de loop van volgende week blijft het wisselvallig, maar komen we in maritiem polaire lucht terecht met lagere temperaturen. Tevens zien we op de lange termijn bij de diverse modellen hogedrukontwikkelingen boven het hoge noorden en Rusland die zouden kunnen wijzen op mogelijk wat meer winters weer eind januari. Maar dit is uiteraard nog te ver weg om daar nu al uitspraken over te doen.
Quote selectie