En het begin van deze koudegolf staat binnen betrouwbare termijnsgrenzen. Een strakke noordoostelijke stroming voert koude lucht binnen vanuit het hoge noorden. Zeer koude stroming achter de depressie, waarmee waarschijnlijk ook de nodige sneeuwstoringen mee over de Benelux trekken. We staan dan voor een week volle kou. Temperaturen bereiken het vriespunt overdag en de strenge vorst ligt aan de grens ! Een koudegolf die in het rijtje van 1985 en 1987 past, zit er aan te komen !
Ik snap het niet echt hoor. De voorbije week hadden we een T850 van -10 °C over ons liggen. Een aantal plaatsen hadden een ijsdag met her en der zelfs wat sneeuw. Ik heb zelfs op twee dagen wat sneeuw gezien, helaas geen dekje maar dan nog. Bij dit alles scoor ik 15 WGG-punten en op veel plaatsen was dit zelfs meer maar toch vond je dit zelfs de naam winterprikje niet waard.
Nu zie je kaarten in het GKB en verwacht je bijna een totalwinter, zonder zelfs het ensemble te zien... dat is dan weer het andere uiterste, ik kan helaas niet goed volgen.
Quote selectie