Ik raakte toch wel enthousiast bij het zien van deze run. Als ik de reacties zo lees dan zien de meesten niet wat ik zie.
Een structureel belangrijke zet is het Azoren-hoog dat aan de kant wordt geduwd en depressie-uitlopers, die interesse voor de golf van Biskaye tonen. De NAO-index duikt omlaag maar alles welliswaar na 168 uur. Deze run biedt zelfs kansen voor een traditionele strubbeling van zachte en koude lucht met bakken frontale sneeuw of ijzel: De grenswetterlage.
Nog belangrijker is dat de wind continentaal wordt. Dus geen last meer van die louwe visbak. Tussen het Groenland-hoog en de depressie, die over Oost-Europa wegtrekt, wordt koude lucht centraal-Europa ingeblazen over de verse sneeuwvelden. Van daaruit waait die met een zuidoostelijke wind in onze richting. Verderop in de run gaat het wel mis met een lente-achtige zuidenwind, maar dat is helemaal ver weg.
Wel is het zo dat de noordelingen nu de betere papieren hebben en het voor België minder kansrijk is. Ik zeg er wel bij als deze run waarheid wordt is bovengeschrevene mogelijk. Maar een toestand als februari 1988 met kil regenweer kan ook net zo goed. Het is nu voor het eerst dat ik dit scenario zie en het is weer compleet anders dan eerdere opties. Een teken dat het weer na het weekend nog volledig open ligt.
Ik wil nogmaals benadrukken dat ik de winter niet binnen praat maar de gematigde reacties in deze thread vind ik onterecht. Want deze run is niet wezenlijk slechter dan wat de betere runs van GFS de laatste dagen lieten zien alleen anders.
Victor
Quote selectie